ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τριάρα για την βελτιωμένη “Ένωση”

Η ΑΕΚ άφησε πίσω της την ήττα από την Άλκμααρ και κέρδισε εύκολα με 3-0 την Μπέρσχοτ στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της στην Ολλανδία.

Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας και διάρκειας τεσσάρων ημιώρων η “Ένωση” επικράτησε άνετα με 3-0 της βέλγικης Μπέρσχοτ, δείχνοντας καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Η ΑΕΚ έπαιξε με “βασικούς” για 60 λεπτά και έδειξε καλύτερα δείγματα γραφής απ’ ότι στο πρώτο φιλικό και την ήττα με 6-0 από την Άλκμααρ. Μάλιστα, στο τρίτο 60λεπτο αγωνίστηκαν αρκετά παιδιά από τη δεύτερη ομάδα των “κιτρινόμαυρων”.

ΑΕΚ: Θεοχάρης, Χατζισαφί, Μουκουντί, Μήτογλου, Ρότα, , Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Ελίασον, Φερνάντες (50′ Μαχαίρας), Ζίνι, Λιβάι Γκαρσία

Στο δεύτερο 60λεπτο έπαιξαν οι: Αγγελόπουλος, Πήλιος, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Κάτσικας, Μαχαίρας, Γκολφίνος, Θεοδωρίδης και Κανελλόπουλος.

Μπέρσχοτ: Ματίγιας, Τσιμάγνκα, Ματάις, Κωνσταντόπουλος, Βέιμανς, Μισέ, Κάγκρο, Βαν Χίμπεεκ, Ελ Γκράφελ, Ρέινερς, Κεϊτά

Πηγή: ertsports.gr