ΑΕΛ

Χάνει με 4-0 στο ημίχρονο η ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ Β’ στο κεκλεισμένων των θυρών φιλικό!

Δεν είχε δεχθεί ούτε ένα στα δύο πρώτα της φιλικά, και έφαγε τέσσερα μαζεμένα γκολ σε μόλις μισή ώρα αγώνα η ΑΕΛ, στο παιχνίδι που βρίσκεται σε εξέλιξη με τον ΠΑΟΚ Β’.

Ο αγώνας που γίνεται στο Δημοτικό Γήπεδο Πτολεμαΐδας «Αιμίλιος Θεοφανίδης» χωρίς φιλάθλους αλλά και με απαγόρευση εισόδου (!) σε δημοσιογράφους, έχει εξελιχθεί στο πρώτο ημίχρονο σε παράσταση για έναν ρόλο για την δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ.

Το σκορ άνοιξε στο 15′ με τον Σμυρλή, το 2-0 έγινε με πέναλτι στο 24′ που εκτέλεσε ο Κανις, το 3-0 στο 30′ και το 4-0 στο 32′ με σκόρερ και πάλι τον Σμυρλή που έκανε χατ – τρικ.

Η αρχική ενδεκάδα της ΑΕΛ: Περντρέου, Θ. Παπαγεωργίου, Παναγιωτίδης, Ηλιάδης, Γιανναράκη, Αντράντα, Νινίκας, Κ. Παπαγεωργίου, Ακόστα, Στίνα, Μωραΐτης.