ΑΕΛΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

Νίκη στο φινάλε για την ΑΕΛ στο φιλικό κόντρα στην Κηφισιά – Δείτε φωτογραφίες

Η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα κόντρα στην Κηφισιά με 1-0, που έγινε το βράδυ της Κυριακής στο AEL FC ARENA.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε από τον Κώστα Παπαγεωργίου στο 89ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος (66′ Περντέου), Τριμμάτης (66′ Θ. Παπαγεωργίου), Κοσσονού (66′ Παπαδόπουλος), Βαφέας (66′ Στάμου), Ηλιάδης (66′ Γιανναράκης), Οικονόμου (66′ Παναγιωτίδης), Μπαριέντος (66′ Γιαξής), Μούργος, Στίνα (46′ Κ. Παπαγεωργίου), Πασάς (66′ Φατάι), Μωραΐτης (66′ Γραββάνης).

Κηφισιά (Σεμπάστιαν Λέτο): Νικοπολίδης, Κωνσταντόπουλος, Νταβίντ, Ρότσα, Μποτία, Παντελίδης, Εμπό, Σωτηράκος, Πέιος, Σόουζα, Μάναλης. Έπαιξαν ακόμη και οι Μιούλερ, Σιλά, Σμπώκος, Μαζουλουξής, Παυλακης, Χαχούλης και Σπίνος.