ΑΕΛ

Προηγείται στο ημίχρονο με 1-2 η ΑΕΛ επί της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό – Δείτε τα γκολ

Μείωσε λίγο πριν το ημίχρονο η Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό, με την ΑΕΛ πάντως να κρατά το προβάδισμα με 1-2.

Το 1-0 πέτυχε με κεφαλιά ο Ηλιάδης μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργίου από τα αριστερά, προλαβαίνοντας την έξοδο του Σούλη.

Δείτε το:

Στο 18′ ο Τριμμάτης σούταρε με το αριστερό, μπήκε στην πορεία της μπάλας ο Παπαγεωργίου και την έστειλε στα δίχτυα.

Δείτε το:

Το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 40′ με τον Δούμτση να πλασάρει εύστοχα και να κερδίζει τον Πεντρέου. Οι παίκτες της ΑΕΛ διαμαρτυρήθηκαν έντονα νωερίτερα για φάουλ του Αμπονσά στον Ηλιάδη.

Δείτε το:

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος): Σούλης, Οικονομόπουλος, Ματάους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Εντ Κάρλος, Αμπονσά, Ταβάρες, Δούμτσης, Αρίας, Βερνάρδος.

ΑΕΛ (Βοσνιάδης): Περντρέου, Τριμμάτης, Βαφέας, Ηλιάδης, Παπαδόπουλος, Παναγιωτίδης, Οικονόμου, Κ. Παπαγεωργίου, Πασάς, Μούργος, Μωραΐτης.